IT-Home

Projektowanie instalacji inteligentnych krok po kroku

Projektowanie instalacji inteligentnych krok po kroku

Inteligentne instalacje, skrótowo określane jako II zapewniają pełną automatyzację wszelkich przestrzeni mieszkaniowych. Są odpowiedzialne nie tylko za sterowanie światłem, alarmem i monitoringiem, ale także zarządzanie ogrzewaniem, wentylacją oraz bezprzewodową obsługą urządzeń przez GSM lub bluetooth.

Oferowana przez naszą firmę automatyzacja może objąć niemal wszystkie elementy instalacji elektrycznej i dzięki użyciu jednego przycisku włączyć zraszacze, wyłączyć światło w danym pomieszczeniu lub urządzenie AGD, a także zamknąć lub otworzyć zewnętrzne rolety. Ze względu na szereg możliwości, jakie dają inteligentne instalacje, zauważa się coraz większe zainteresowanie ich montażem.

Aby skorzystać z oferowanych przez inteligentne instalacje możliwości, należy przejść kilka kroków dotyczących projektowania oraz montażu. Pierwszy z nich to spotkanie z inwestorem, które ma na celu zapoznanie się z oczekiwaniami klienta i posiadanym budżetem. W tym momencie możemy określić, czy dla klienta największe znaczenie mają systemy monitoringu, czy zarządzanie multimediami i oświetleniem. Drugim krokiem jest spotkanie z architektem wnętrz, które ma na celu dopasować wspólne wizje. Ostatnia faza to przygotowanie projektu, a także trasy okablowań i wszelkich punktów elektrycznych.

Jakie korzyści dają inteligentne instalacje?

Inteligentne instalacje mogą być wykorzystane zarówno w domu, jak i w biurze. Głównymi aspektami, na które znaczący wpływ ma montaż instalacji to bezpieczeństwo, wygoda oraz komfort. Za bezpieczeństwo domowników, pracowników oraz samego budynku odpowiadają systemy alarmowe, a także kamery monitoringu i czujniki, które mogą wysyłać informacje o niepokojących zdarzeniach bezpośrednio do użytkownika. To z kolei przekłada się na ograniczenie szkód, a także szybką reakcję odpowiednich służb.

Jest to ważne nie tylko w przypadku włamania, ale także w momencie pęknięcia rury lub pojawienia się ognia. Warto także wspomnieć, że inteligentne instalacje ułatwiają i usprawniają codzienne funkcjonowanie, co można zauważyć podczas prostych czynności takich jak odsłanianie okien, regulacja temperatury w pomieszczeniu lub włączenie ogrodowych zraszaczy. Wszystkie te czynności mogą zostać wykonane, gdy użytkownik systemu przebywa poza domem.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Facebook
×
Pytania?