Projektowanie instalacji inteligentnych krok po kroku

Inteligentne instalacje, skrótowo określane jako II zapewniają pełną automatyzację wszelkich przestrzeni mieszkaniowych. Są odpowiedzialne nie tylko za sterowanie światłem, alarmem i monitoringiem, ale także zarządzanie ogrzewaniem, wentylacją oraz bezprzewodową obsługą urządzeń przez GSM lub bluetooth.

Oferowana przez naszą firmę automatyzacja może objąć niemal wszystkie elementy instalacji elektrycznej i dzięki użyciu jednego przycisku włączyć zraszacze, wyłączyć światło w danym pomieszczeniu lub urządzenie AGD, a także zamknąć lub otworzyć zewnętrzne rolety. Ze względu na szereg możliwości, jakie dają inteligentne instalacje, zauważa się coraz większe zainteresowanie ich montażem.

Aby skorzystać z oferowanych przez inteligentne instalacje możliwości, należy przejść kilka kroków dotyczących projektowania oraz montażu. Pierwszy z nich to spotkanie z inwestorem, które ma na celu zapoznanie się z oczekiwaniami klienta i posiadanym budżetem. W tym momencie możemy określić, czy dla klienta największe znaczenie mają systemy monitoringu, czy zarządzanie multimediami i oświetleniem. Drugim krokiem jest spotkanie z architektem wnętrz, które ma na celu dopasować wspólne wizje. Ostatnia faza to przygotowanie projektu, a także trasy okablowań i wszelkich punktów elektrycznych.

Jakie korzyści dają inteligentne instalacje?

Inteligentne instalacje mogą być wykorzystane zarówno w domu, jak i w biurze. Głównymi aspektami, na które znaczący wpływ ma montaż instalacji to bezpieczeństwo, wygoda oraz komfort. Za bezpieczeństwo domowników, pracowników oraz samego budynku odpowiadają systemy alarmowe, a także kamery monitoringu i czujniki, które mogą wysyłać informacje o niepokojących zdarzeniach bezpośrednio do użytkownika. To z kolei przekłada się na ograniczenie szkód, a także szybką reakcję odpowiednich służb.

Jest to ważne nie tylko w przypadku włamania, ale także w momencie pęknięcia rury lub pojawienia się ognia. Warto także wspomnieć, że inteligentne instalacje ułatwiają i usprawniają codzienne funkcjonowanie, co można zauważyć podczas prostych czynności takich jak odsłanianie okien, regulacja temperatury w pomieszczeniu lub włączenie ogrodowych zraszaczy. Wszystkie te czynności mogą zostać wykonane, gdy użytkownik systemu przebywa poza domem.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Facebook
×
Pytania?