kamera minitoringu

Jak działa inteligentny monitoring?

W dzisiejszych czasach monitoring w większości firm stał się już koniecznością, ale również w wielu budynkach mieszkalnych bywa coraz częściej stosowany.  Nic dziwnego – daje nam w końcu duże poczucie bezpieczeństwa i kontroli, a na dodatek bardzo skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy. Choć tradycyjny monitoring stosowany jest już od dawna, obecnie nadeszła nowa era – era inteligentnego monitoringu. Na czym on polega i jak działa?

Inteligentny monitoring – dla kogo jest dobrym rozwiązaniem?

Inteligentny monitoring to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie może przebywać w domu 24 godziny na dobę – czyli prawie dla każdego z nas. Kiedy jesteśmy w pracy, na wakacjach, wyjeździe służbowym czy zostawiamy dziecko z opiekunką – chcemy mieć podgląd na żywo na to, co w danej chwili dzieje się w naszym domu i wokół niego. Monitoring taki świetnie sprawdzi się także w naszej firmie – dzięki niemu możemy o każdej porze dnia i nocy sprawdzić, czy nic złego się nie dzieje i czy pracownicy rzetelnie wypełniają swoje obowiązki. Właśnie na to pozwala nam inteligentny monitoring.

Inteligentny monitoring – jak działa?

Jak w każdym systemie monitoringu również tutaj podstawą są oczywiście kamery. Nie są to jednak zwykłe, analogowe kamery, jakie znamy od lat. Są one wyjątkowe, bo potrafią nie tylko przesyłać obraz, ale mają także dodatkowe funkcje, na przykład funkcję fotopułapki albo wykrywania ruchu bądź dźwięku. Kamery nowej generacji są też niewielkie, przez co nie rzucają się w oczy i łatwo je zamontować w najbardziej optymalnych miejscach. Dzięki wysokiej rozdzielczości obraz z takich kamer jest bardzo wyraźny także w nocy, a przy tym ograniczają one pobór prądu i objętość zapisywanych obrazów przy zachowaniu ich wysokiej jakości. Najważniejszą cechą inteligentnego monitoringu jest jednak to, że możemy z niego korzystać w każdej chwili nawet za pomocą smartfona. Co więcej, obraz wyświetlany na naszym ekranie przekazywany jest w czasie rzeczywistym, co pozwala nam na odpowiednio szybką reakcję, gdybyśmy zauważyli, że coś jest nie tak.

Inteligentny dom – rozwiązanie przyszłości

Choć o inteligentnych domach słyszymy od jakiegoś czasu, wciąż wydają nam się kwestią przyszłości. Czy na pewno? Tak naprawdę inteligentne domy już istnieją – i cały czas powstają nowe. Inteligentny monitoring jest nieodłącznym systemem zastosowanym w takim inteligentnym domu, jednak nie jedynym. Oprócz monitoringu każdy inteligentny dom powinien być także wyposażony w inteligentny system alarmowy ostrzegający na przykład przed pożarem, inteligentny system sterowania bramami czy drzwiami bądź roletami, a nawet oświetleniem. Jednym słowem – inteligentny dom to taki, którym możemy sterować z dowolnego urządzenia, nawet smartfona, za pomocą zaledwie kilku przycisków. Wszystkie te rozwiązania nie tylko podnoszą nasz komfort mieszkania, ale także znacząco zwiększają nasze bezpieczeństwo – a ono jest przecież najważniejsze.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Facebook
×
Pytania?