Zastosowanie alarmów w systemach domów inteligentnych

W dzisiejszych czasach do włamań dochodzi naprawdę często nawet na strzeżonych osiedlach. Prawdziwy szczyt sezonu przypada między innymi na okres letni, gdy większość osób przebywa na urlopie. Aby zabezpieczyć się przed włamaniem, warto zdecydować się na instalację profesjonalnego systemu alarmowego, gdyż złodzieje najczęściej wchodzą do pomieszczeń przez okna i drzwi balkonowe.

Rodzaje alarmowych systemów

Na rynku dostępne są alarmy w czterech klasach. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór jednego z nich, należy oszacować, jakie niebezpieczne sytuacje mogą nas spotkać. Modele I klasy stosowane są d miejsc o niewielkim ryzyku kradzieży oraz włamania. Alarm w systemach domów inteligentnych II klasy zakłada, że włamywacz posiada specjalne klucze. Klasa III dotyczy przypadków, gdzie włamywacz posiada ogromną wiedzę na temat alarmowych systemów. Z kolei ostatnia klasa alarmu zakłada, że włamywacz dokładnie zaplanował przestępstwo i posiada niezbędny do tego sprzęt. W przypadku domów i mieszkań przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja systemów alarmowych drugiej klasy.

Alarm inteligentny

Obecnie system alarmowy ma za zadanie nie tylko ochronić nasz dom, ale pomagać nam w jego zarządzaniu. Inteligentne alarmy pozwalają nam na kontrolowanie całego domu przy użyciu tylko jednego panelu administracyjnego. Mamy możliwość wyłączenia oraz włączenia alarmu przy pomocy jednego przycisku. Istnieje również możliwość odłączenia zasilania w wybranych elektrycznych urządzeniach w naszym domu, a nawet zmiana powietrza w danym pomieszczeniu. Wszelkie czujniki poinformują nas również o zalaniu wodą oraz odetną wodę w przypadku hydraulicznej awarii.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Facebook
×
Pytania?