Jak inteligentny dom pomaga w redukcji wydatków?

Systemy inteligentnego domu powodują, że życie staje się prostsze. Integracja różnych urządzeń, związanych z systemami oświetlenia, sterowania ogrzewaniem, wentylacją czy klimatyzacją sprawia, że wiele poleceń można wydawać za pomocą jednego urządzenia, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Inteligentny dom to jednak nie tylko bardzo daleko posunięta automatyzacja różnych funkcji, ale również możliwość poczynienia znacznych oszczędności.

Sterowanie oświetleniem

Koszty energii elektrycznej są bardzo wysokie i stale rosną. Systemy inteligentnego domu pozwalają na znaczną redukcję naszych rachunków za prąd. Dzięki różnego rodzaju czujnikom możliwe jest włączanie światła tylko wtedy, gdy jest nam ono potrzebne. Dotyczy to zarówno lamp umieszczonych wewnątrz domu, jak i tych, które służą do oświetlenia ogrodu lub podjazdu. Inteligentny system zarządzania oświetleniem będzie pamiętał za nas, by zgasić światło przed domem czy w pustym pokoju. Może także włączać różne urządzenia w czasie, gdy na prąd obowiązują niższe taryfy.

Sterowanie ogrzewaniem

Jednym z obszarów, w którym możemy liczyć na największe oszczędności, jest ogrzewanie. Dzięki inteligentnym czujnikom i zdalnemu sterowaniu ogrzewanie może być włączane tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Kocioł uruchomi się automatycznie na pewien czas przed naszym powrotem z pracy, tak by ogrzać pomieszczenia z wystarczającym wyprzedzeniem. Jednocześnie podczas naszej nieobecności system będzie dbał o to, by niepotrzebnie nie ogrzewać pustego budynku. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zarządzanie przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej tylko w tych godzinach, w których najczęściej z niej korzystamy.

Sterowanie klimatyzacją

Podczas upałów systemy inteligentnego domu mogą również zarządzać pracą klimatyzacji i wentylacji. Mogą także wykorzystywać sterowane elektrycznie rolety do zacieniania okien wystawionych na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Automatyczne sterowanie klimatyzacją pozwoli na włączanie chłodzenia w sposób możliwie najbardziej efektywny.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Facebook
×
Pytania?